Umów się na wizytę
+48 507 030 501
Napisz do nas
hipertermia@hipertermia.eu
Lato to czas sprzyjający przebywaniu na świeżym powietrzu, wakacyjnym wyjazdom i opalaniu. W artykule przybliżamy informacje na temat pozytywnego i negatywnego działania słońca oraz wskazujemy zachowania, dzięki którym ze słońca będziecie korzystać w sposób bezpieczny.
Dzięki promieniom słonecznym na naszej planecie panuje życie.
Słońce ma również zbawienny wpływ na organizm człowieka:
Jedną z głównych zalet słońca jest jego wpływ na wytwarzanie w organizmie witaminy D, która jest niezbędna dla prawidłowego procesu przyswajania wapnia. Wapń natomiast wpływa na prawidłową kurczliwość serca, reguluje ciśnienie i krzepliwość krwi. Słońce zatem pomaga nam zachować zdrowe serce. Wpływa również na wytwarzanie serotoniny, czyli tzw. hormonu szczęścia – warto więc wykorzystać ciepłe dni i spędzać je na świeżym powietrzu. Należy jednak pamiętać, iż we wszystkim warto zachować umiar.
Nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne może być dla organizmu niebezpieczna.
Słońce w zbyt dużej ilości może szkodzić:
Największym niebezpieczeństwem związanym z ekspozycją skóry na promieniowanie słoneczne jest czerniak – czyli rak skóry. Czerniak jest jednym z najgroźniejszych nowotworów złośliwych z uwagi na możliwość szybkiego rozprzestrzeniania się choroby.
Jak więc bezpiecznie korzystać ze słońca?
Planując urlop miejmy więc na uwadze pozytywny i negatywny wpływ słońca na organizm człowieka. Korzystajmy z dobroczynnych właściwości promieni słonecznych kierując się rozsądkiem, a w przypadku wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości skontaktujmy się z lekarzem dermatologiem, który podejmie decyzję w sprawie ewentualnej dalszej diagnostyki. Działania w tym kierunku należy podjąć bezzwłocznie, gdyż rokowania zależą w znacznym stopniu od poziomu zaawansowanie choroby.
Co powinno nas niepokoić, opisaliśmy w artykule tutaj>>.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o profilaktyce i leczeniu chorób nowotworowych, zapraszamy do lektury artykułu tutaj>>.
Zachęcamy również do lektury artykułu na temat hipertermii w leczeniu nowotworów tutaj>>.