OnkoTerm - telefon

Umów się  na wizytę

+48 507 030 501

OnkoTerm - email

Napisz do nas

hipertermia@hipertermia.eu

O nas

DBAMY O CIEBIE I TWOJE ZDROWIE.

Kiedy tracimy zdrowie, wiele zmienia się w naszym życiu. Efekty choroby mają wpływ niejednokrotnie nie tylko na stan zdrowia i kondycję organizmu, ale i codzienne życie, komunikację z bliskimi, otoczeniem, aktywność zawodową. Aby nasz organizm skutecznie walczył z chorobami konieczne jest przede wszystkim działanie. Chorzy często ignorują objawy choroby, traktując je jako mało ważne i przychodzą do lekarza dopiero, gdy dolegliwości nasilają się i utrudniają normalne funkcjonowanie, co daje znacznie gorsze rokowania w procesie leczenia. Dlatego tak ważne jest rozpoznanie choroby we wczesnym stadium.

Brak dostatecznej wiedzy chorych na temat możliwych metod leczenia, długie kolejki do lekarzy specjalistów, często powodują uczucie osamotnienia w walce o zdrowie.

Centrum Medyczne Na Rudzkiej w Rybniku pomaga osobom chorym zadbać o siebie i swoje zdrowie.

Oferujemy konsultacje lekarzy specjalistów, profesjonalistów w swoich dziedzinach, a także szeroką diagnostykę ultrasonograficzną. 

Możesz skorzystać z porad lekarza kardiologa, onkologa, gastroenterologa, czy też hematologa, którzy pozwolą ustalić optymalny sposób postępowania biorąc pod uwagę indywidualne warunki każdego pacjenta.  

W naszym Centrum Medycznym można wykonać badania diagnostyczne oraz badania endoskopowe.

Oferujemy zabiegi hipertermii miejscowej głębokiej, jak i hipertermii całego ciała, które w  istotny sposób poprawiają wyniki leczenia. Dysponujemy wysokiej klasy sprzętem, uznanym i używanym w wielu placówkach medycznych na całym świecie.

Ważnym czynnikiem w procesie leczenia jest odpowiedni stan psychofizyczny pacjenta, dlatego oferujemy konsultacje z psychologiem. Zachęcamy do skorzystania z Terapii Simontonowskiej.

Promujemy zdrowe odżywianie jako element profilaktyki, ale i ważny czynnik wspierający proces leczenia osób chorych.

Angażujemy się w liczne akcje, promujące badania profilaktyczne i zdrowe życie. 

Zalety Centrum Medycznego Onkoterm

Jasny i konkretny przekaz

Nasi lekarze przekazują informacje w sposób zrozumiały dla pacjenta. W CM Na Rudzkiej dbamy o to, aby każda rozmowa była pełna wzajemnego zrozumienia. Wyjaśniamy wszystkie kwestie związane z chorobami w sposób jasny i konkretny. Nie musisz tracić czasu na odszukiwanie znaczenia specjalistycznych terminów w Internecie.

Nowoczesność i doświadczenie

Potrafimy leczyć. Nasi lekarze posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu. Do swojej pracy podchodzą z należyta sumiennością i wnikliwie analizują wszystkie sygnały, które pojawiają się przed, w trakcie i po zakończonym procesie leczenia. W CM Na Rudzkiej w Rybniku korzystamy z najnowocześniejszych urządzeń, które wspomagają proces zatrzymania i cofnięcia się choroby, równocześnie poprawiając jakość życia chorego.

Z dbałością o zdrowie

Podchodzimy do pacjentów w sposób indywidualny. U nas poczujesz się ważny. Zaopiekujemy się Tobą i pomożemy w każdym problemie. Partnerskie relacje z pacjentami to podstawa naszego działania.

Opinie o Centrum Medycznym Onkoterm

„Szanowni Państwo, bardzo cieszę się, że w Rybniku działa ośrodek stosujący nową metodę leczenia w onkologii, jaką jest hipertermia. Moja radość jest szczególna ponieważ kobiety, które leczę chirurgicznie, a następnie poddawane są chemio- i radioterapii dostały szansę na poprawę jakości swojego codziennego życia. Niezwykle intensywny rozwój ginekologii onkologicznej w ostatnich latach, zarówno w zakresie badań podstawowych, jak i klinicznych, pozwala znajdować nowe rozwiązania terapeutyczne. Otwartość Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej na współpracę ze specjalistami różnych dziedzin medycyny pozwala nie tylko na wprowadzanie nowych metod leczenia, ale przede wszystkim na wspólne służenie pacjentowi. Już w latach 60-tych poprzedniego stulecia uświadomiono sobie, że rozpoznanie i leczenie nowotworów narządu płciowego kobiety bez głębokiej wiedzy i doświadczenia jest możliwe, ale nie rokuje dobrych wyników. Podstawowymi metodami leczenia nowotworów złośliwych narządu płciowego kobiety są: chirurgia, radioterapia, chemioterapia, hipertermia, a coraz częściej ich kojarzenie. Nie są to metody konkurencyjne, a przeciwnie – umiejętnie stosowane z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań, wzajemnie się uzupełniają i w wielu wypadkach powinny być kojarzone. Postęp w leczeniu dokonał się dzięki poszerzeniu naszej wiedzy o biologicznych podstawach hipertermii. Hipertermia , czyli przegrzanie guza nowotworowego, staje się jedną z metod walki z rakiem. Jej zastosowanie wiąże się z wykorzystaniem szczególnych cech: większej wrażliwości komórek nowotworowych niż komórek normalnych na podwyższenie temperatury, niemożności odprowadzania nadmiaru ciepła z guza nowotworowego, co jest związane z brakiem mechanizmów termoregulacji w guzie oraz efektów synergicznych, w szczególności uwrażliwienia komórek na radioterapię. W trakcie hipertermii tkanki są poddawane temperaturze od 40 do 44 stopni Celsjusza. Badania dowiodły, że wysoka temperatura może uszkodzić i zabić komórki nowotworowe, zwykle z towarzyszącym niewielkim ryzykiem uszkodzenia tkanek zdrowych. Hipertermia zwiększa również skuteczność chemioterapii.”

dr hab. n. med. Bogdan Michalski