Umów się na wizytę
+48 507 030 501
Napisz do nas
hipertermia@hipertermia.eu
Choroby nowotworowe stanowią drugą przyczynę zgonów w Polsce zaraz po chorobach układu krążenia. Proces tworzenia się choroby nowotworowej jest niejednokrotnie długotrwały. Wbrew stereotypom w początkowym etapie nie boli i nie daje specyficznych objawów. Z tego też względu proces diagnostyczny opóźnia się, co z pewnością nie jest dla pacjentów korzystne.
Aby uświadomić sobie proces tworzenia nowotworu należy sięgnąć wiedzy biologicznej i wiadomości na temat komórki. Komórka jest podstawową jednostką organizacji życia. Organizm człowieka zbudowany jest z około 100 bilionów komórek. Komórki ulegają naturalnemu procesowi podziału. Naturalny cykl życia komórki polega na procesie namnażania, czyli podziału oraz obumieraniu. Czasem uszkodzone komórki rozwijają się co może doprowadzić do powstania nowotworu. Taka mutacja materiału genetycznego komórki jest uwarunkowana wieloma czynnikami zarówno zewnętrznymi jak np. nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne lub genetycznymi.
– krew w stolcu
– krwioplucie
– wymioty krwotoczne
– zmiany znamion na skórze
– guz w piersiach
– guz w tkance podskórnej
– nagła utrata wagi
– przewlekłe zaparcia lub biegunki
– a także zgaga, uczucie pełności brzucha, chrypka, kaszel, zmiana tembru głosu, uczucie przeszkody w gardle, podwyższona temperatura, duszności, powiększone węzły chłonne, nocne poty, itd. – oraz wszystkie inne objawy utrzymujące się bez wyraźnej przyczyny powyżej 2 tygodni
Odczuwasz niepokojące objawy?
Chcesz zadbać o swoje zdrowie pomimo braku objawów?
Nie zwlekaj! Zbadaj się! Badania profilaktyczne to podstawowe narzędzie, dzięki któremu możemy w porę rozpoznać początki choroby nowotworowej i rozpocząć proces leczenia.
Diagnostyka zazwyczaj jest prosta i bezbolesna.
– morfologię krwi
– badanie ogólne moczu
– badanie na krew utajoną
– oznaczenie stężenie markera nowotworowego
– badanie palpacyjne
– USG
– gastroskopię i kolonoskopię
– rezonans magnetyczny
– mammografia
Badania profilaktyczne należy wykonywać systematycznie. Tylko wtedy będziemy wiedzieć, że wszystko jest w porządku, albo wykryć chorobę w początkowym stadium.
Masz jakiekolwiek wątpliwości? Skonsultuj się z lekarzem i koniecznie umów na badania profilaktyczne.